FOR PASIV FOR PASIV
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
Pasivní dům roku

PASIVNÍ DŮM 2018

Čtvrtý ročník soutěže PASIVNÍ DŮM vyhlásila společnost ABF, a.s. v září 2018 při veletrhu FOR ARCH spolu se Státním fondem životního prostředí České republiky.
Typ akce: Soutěž


Datum zahájení: Čtvrtek, 07.02.2019 10:15 - 10:35

Místo konání: Vstupní hala II, Přednáškový sál 6

Organizátor: Centrum pasivního domu, z. s.

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh


Kontaktní informace:
ABF, a.s.
Pasivní domy jsou nejmodernější stavby současnosti. Jsou kvalitně postavené, ekologické a zdravé pro své obyvatele. V Česku se jich každoročně postaví stovky, stejně jako energeticky úsporných budov. Jenže které z nich jsou však nejlepší?

Soutěžní přehlídka Pasivní dům 2018 hledá, mapuje a oceňuje nejzajímavější úsporné domy na území České republiky. A to nejen nulové, pasivní nebo s velmi nízkou energetickou náročností, rodinné, bytové, administrativní, ale třeba i školy nebo školky. Oceňujeme domy úplně nové i čerstvě zrekonstruované do úsporné energetické třídy. Cílem je zkrátka představit široké veřejnosti moderní české stavby 21. století a ocenit nejlepší úsporné projekty současnosti.

 

Soutěž je dvoukolová a vždy hledáme nejlepší moderní domy Česka - novostavby i rekonstrukce. 

 

V prvním kole byly soutěžní domy hodnoceny odbornou porotou, která z přihlášených domů vybrala ty, které postoupily do finále pro hlasování veřejnosti.

 

Odborná porota hodnotila architekturu, konstrukční, technické a technologické řešení domu. Veřejnost poté líbivost a dojem.

 

Porota vybírala vítěze pro Cenu generálního partnera, Cenu hlavního mediálního partnera a Cenu poroty v kategorii Zelená novostavba a Zelená rekonstrukce.

 

Do soutěžní přehlídky se přihlásilo 32 novostaveb, z toho 17 rodinných domů, a 35 rekonstrukcí, z toho 5 rodinných domů, další jsou jiné druhy úsporných staveb. Soutěžící domy jsou z různých konstrukčních materiálů, různých tvarů i výšek, počtů i velikostí oken, s vytápěním pomocí plynového kotle, tepelného čerpadla, mastkových kamen či krbu i dalších způsobů.

 

 

Složení odborné poroty:

Kateřina Maštalířová, ABF, a.s.

Jakub Hrbek, Státní fond životního prostředí České republiky

Tomáš Vanický, Libor Hrubý a Aleš Brotánek, Centrum pasivního domu, z.s.

Libor Novák, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Isover

Irena Truhlářová, ARCHCON atelier, s.r.o.

Jiří Kučera, Business Media CZ s.r.o.

Michal Blažek, REHAU, s.r.o.

 

Vyhlášení soutěže: 18. 9. 2018

Přihlašování domů: 20. 9. – 3. 12. 2018

Hodnocení porotou: 10. – 17. 12. 2018

Hlasování veřejnosti: 17. 12. 2018 – 29. 1. 2019

Vyhlášení vítězů: 7. 2. 2019 při příležitosti zahájení veletrhu FOR PASIV

 

www.pasivni-dum.cz

 


  TZB-info
TZB-info V Komárově roste unikátní ekologický areál ve spolupráci s Nadací Veronica Ověření spolehlivosti existujícího železobetonového prvku Realitní trh: Návrh stavebního zákona je krok správným směrem Fermacell na odborném semináři PURLIVE o využití moderních materiálů v konstrukcích dřevostaveb MMR: Stavební zákon s Nejvyšším stavebním úřadem účinný od ledna 2021 Ceny za 200 000 Kč. Studenti, ukažte, co umíte ze dřeva!
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR PASIV 2018

Závěrečná zpráva FOR PASIV 2017

Facebook
Facebook