FOR PASIV FOR PASIV
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

PASIVNÍ DŮM 2018

Čtvrtý ročník soutěže PASIVNÍ DŮM vyhlásila společnost ABF, a.s. v září 2018 při veletrhu FOR ARCH spolu se Státním fondem životního prostředí České republiky.
Typ akce: Soutěž


Datum zahájení: Čtvrtek, 07.02.2019 10:15 - 10:35

Místo konání: Vstupní hala II, Přednáškový sál 6

Organizátor: Centrum pasivního domu, z. s.

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh


Kontaktní informace:
ABF, a.s.
Pasivní domy jsou nejmodernější stavby současnosti. Jsou kvalitně postavené, ekologické a zdravé pro své obyvatele. V Česku se jich každoročně postaví stovky, stejně jako energeticky úsporných budov. Jenže které z nich jsou však nejlepší?

Soutěžní přehlídka Pasivní dům 2018 hledá, mapuje a oceňuje nejzajímavější úsporné domy na území České republiky. A to nejen nulové, pasivní nebo s velmi nízkou energetickou náročností, rodinné, bytové, administrativní, ale třeba i školy nebo školky. Oceňujeme domy úplně nové i čerstvě zrekonstruované do úsporné energetické třídy. Cílem je zkrátka představit široké veřejnosti moderní české stavby 21. století a ocenit nejlepší úsporné projekty současnosti.

 

Soutěž je dvoukolová a vždy hledáme nejlepší moderní domy Česka - novostavby i rekonstrukce. 

 

V prvním kole byly soutěžní domy hodnoceny odbornou porotou, která z přihlášených domů vybrala ty, které postoupily do finále pro hlasování veřejnosti.

 

Odborná porota hodnotila architekturu, konstrukční, technické a technologické řešení domu. Veřejnost poté líbivost a dojem.

 

Porota vybírala vítěze pro Cenu generálního partnera, Cenu hlavního mediálního partnera a Cenu poroty v kategorii Zelená novostavba a Zelená rekonstrukce.

 

Do soutěžní přehlídky se přihlásilo 32 novostaveb, z toho 17 rodinných domů, a 35 rekonstrukcí, z toho 5 rodinných domů, další jsou jiné druhy úsporných staveb. Soutěžící domy jsou z různých konstrukčních materiálů, různých tvarů i výšek, počtů i velikostí oken, s vytápěním pomocí plynového kotle, tepelného čerpadla, mastkových kamen či krbu i dalších způsobů.

 

 

Složení odborné poroty:

Kateřina Maštalířová, ABF, a.s.

Jakub Hrbek, Státní fond životního prostředí České republiky

Tomáš Vanický, Libor Hrubý a Aleš Brotánek, Centrum pasivního domu, z.s.

Libor Novák, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Isover

Irena Truhlářová, ARCHCON atelier, s.r.o.

Jiří Kučera, Business Media CZ s.r.o.

Michal Blažek, REHAU, s.r.o.

 

Vyhlášení soutěže: 18. 9. 2018

Přihlašování domů: 20. 9. – 3. 12. 2018

Hodnocení porotou: 10. – 17. 12. 2018

Hlasování veřejnosti: 17. 12. 2018 – 29. 1. 2019

Vyhlášení vítězů: 7. 2. 2019 při příležitosti zahájení veletrhu FOR PASIV

 

www.pasivni-dum.cz

 


  TZB-info
TZB-info Navštivte bezplatné semináře Nová zelená úsporám a Dešťovka Působení dřevěných konstrukcí v nepříznivých podmínkách Konec léta!? Je nejvyšší čas myslet na zimu Integrovaný návrh vytápění NZEB s podporou BIM Zahájení stavby repliky kostela v Gutech zatím stojí, chybí vyjádření hasičů PROFIspeciál 2019/2020 pro odborníky právě vyšel
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR PASIV 2019

Facebook
Facebook