FOR PASIV
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Slavnostní zahájení soutěže PASIVNÍ DŮM ROKU 2016 proběhlo na veletrhu FOR ARCH


Slavnostní zahájení soutěže PASIVNÍ DŮM ROKU 2016 proběhlo na veletrhu FOR ARCH

PASIVNÍ DŮM ROKU podporuje výstavbu pasivních domů v České republice

Primárním cílem soutěže PASIVNÍ DŮM ROKU je hledat, mapovat a oceňovat nejzajímavější pasivní domy a domy s velmi nízkou spotřebou energie na území České republiky. Soutěž se snaží atraktivní formou podpořit šetrnou výstavbu v Česku. Zároveň se snaží veřejnosti ukázat, že kvalitně postavené, ekologické a zdravé bydlení je moderní a dostupné prakticky každému. PASIVNÍ DŮM ROKU bezesporu přispívá k ochraně českého životního prostředí. Mezi širokou veřejností potom zvyšuje povědomí o celospolečenské odpovědnosti v zacházení se zdroji.

Na soutěži budou uděleny čtyři ocenění ve dvou kategoriích

Do soutěže se mohou zapojit všichni vlastníci domů, nebo jejich zástupci s podloženým souhlasem vlastníka. Soutěžit se přitom bude ve dvou kategoriích, a to novostavby rodinných domů a novostavby a rekonstrukce ostatních budov. Uděleny budou čtyři ocenění, konkrétně dvě ceny poroty, cena veřejnosti a cena generálního partnera. Cenu poroty udělí na základě hodnocení odborná porota složená ze zástupců Centra pasivního domu, Státního fondu životního prostředí České republiky a nezávislých odborných porotců. Cena veřejnosti bude udělena na základě veřejného hlasování na webovém portále www.pasivnidumroku.cz od 12. prosince 2016 do 31. ledna 2017. Vítězové soutěže budou slavnostně vyhlášeni na veletrhu nízkoenergetických pasivních a nulových staveb FOR PASIV od 9. do 11. února 2017.

Historie soutěže PASIVNÍ DŮM ROKU

Téma pasivních domů se těší nejen v zahraničí, ale také v České republice stále větší pozornosti. Dokládá to mimo jiné vysoká úspěšnost prvního ročníku soutěže PASIVNÍ DŮM ROKU. Hlavní cenu tehdy obdržel rodinný dům ve Vrané nad Vltavou, který kromě prestižního ocenění získal zahradní bazén včetně příslušenství od společnosti ABPLAST s.r.o. v celkové hodnotě 80 000 Kč. Vzhledem k vysoké úspěšnosti se soutěž pro rok 2016 rozšířila o další ocenění, a to dvě ceny poroty, cenu veřejnosti a cenu generálního partnera.

Podrobné informace o projektu naleznete na webových stránkách www.pasivnidumroku.cz


Více
Závěrečná zpráva 2022

Facebook