FOR PASIV
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Trend úsporných staveb významně sílí, potvrdily veletrhy FOR PASIV a FOR WOOD


Trend úsporných staveb významně sílí, potvrdily veletrhy FOR PASIV a FOR WOOD

Bezmála 160 vystavovatelů ze čtyř států Evropy přilákal do letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA rekordně velký souběh veletrhů FOR PASIV a FOR WOOD. Na ploše 8570 čtverečních metrů za účasti 25 360 návštěvníků proběhla přehlídka toho nejlepšího. Rekordní velikost akce podpořil také veletrh Střechy Praha, který proběhl na ploše dalších osmi tisíc čtverečních metrů.

 

„Souběh FOR PASIV a FOR WOOD nabídl komplexní informace a rady z oblasti nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb. Vystavovatelé zastupující přední značky představili to nejlepší také v oborech technologií, vytápění a za velkého zájmu přinesli návštěvníkům profesionální rady v poradenských centrech,“ řekla manažerka FOR PASIV Kateřina Maštalířová. Přítomna byla řada odborníků na pasivní domy – architekti, projektanti, stavitelé, energetičtí poradci, experti na větrání, vzduchotěsnost, experti na dotace a financování a další.

 

Lákaly soutěže i přednášky

Velká pozornost se upínala také na čtvrteční vyhlášení výsledků soutěže Pasivní dům 2018, do které se přihlásilo více než šest desítek novostaveb a rekonstruovaných domů z celého Česka. V soutěži byly uděleny dvě Ceny odborné poroty v každé kategorii (rozděleno na rodinné domy a ostatní budovy), jedna Cena generálního mediálního partnera, jedna Cena generálního partnera a Ceny veřejnosti v obou kategoriích. Podrobnosti najdete na: www.pasivni-dum.cz.

 

Obrovskému zájmu návštěvníků se těšily i odborné přednášky, konference a workshopy. Těmi nejatraktivnějšími tématy byly zdroje tepla pro vytápění pasivních domů, státní dotace NZÚ a dešťovka i možné chyby při stavbě pasivního domu. Velké pozornosti návštěvníků neušlo poradenské centrum FOR WOOD, kde architekti a projektanti posloužili jako odborná pomoc návštěvníkům s jejich projekty i plány pro bydlení, nebo Centrum dřevostaveb DEKWOOD. Poradenské centrum FOR PASIV, realizované ve spolupráci s Centrem pasivního domu – odborným partnerem veletrhu, pomohlo například s představami a plány na stavbu či rekonstrukci úsporného a zdravého bydlení.

 

Organizátoři nezapomněli ani na děti a mládež. Ve čtvrtek a v pátek proběhlo postupové kolo Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO pro žáky stavebních odborných škol oborů zedník a truhlář. V sobotu si přišly na své rodiny s dětmi na akci Řemeslo dětem s hlavním partnerem PEFC ČR s možností vlastnoruční tvorby. Na místě si mohli návštěvníci ověřit i své vědomosti o přírodě a stát se DETEKTIVEM LESNÍHO SVĚTA.

 

Více informací na portálech www.forpasiv.cz a www.for-wood.cz.

 

STATISTICKÉ ÚDAJE VELETRHŮ FOR PASIV, FOR WOOD 2019:

Počet vystavovatelů: 159

Počet zahraničních vystavovatelů: 3

Počet států: 4

Čistá výstavní plocha (v m2): 4 700

Hrubá výstavní plocha (v m2): 8 570

Počet návštěvníků: 25 360


Více
Závěrečná zpráva 2023

Facebook