FOR PASIV
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Doprovodný program veletrhů FOR PASIV a FOR WOOD poradí se stavbou i s dotacemi


Doprovodný program veletrhů FOR PASIV a FOR WOOD poradí se stavbou i s dotacemi

Vítěze najde na veletrhu FOR PASIV 4. ročník soutěžní přehlídky Pasivní dům 2018 vyhlášené na podzimním veletrhu FOR ARCH. Soutěž oceňující nejzajímavější úsporné domy v ČR představuje veřejnosti moderní stavby nové i zrekonstruované. O vítězství bojovalo 32 novostaveb a 35 rekonstruovaných objektů. Už 7. února bude jasno, kdo získá Cenu generálního partnera, Cenu hlavního mediálního partnera a Cenu poroty a Cenu veřejnosti v kategorii Zelená novostavba a Zelená rekonstrukce.

Veletrh poradí s dotacemi i s konstrukcemi

Návštěvníci FOR PASIV a FOR WOOD budou moci využít bezplatných rad v poradenských centrech napříč obory. Například Poradenské centrum FOR PASIV v Hale 2, organizované s odborným partnerem Centrum pasivního domu, pomůže s představami a plány na bydlení či rekonstrukci. Radit bude řada odborníků na pasivní domy z různých oborů – architekti, projektanti, stavitelé, energetičtí poradci, experti na větrání, vzduchotěsnost, experti na dotace a financování.

Cenné rady se mohou zájemci dozvědět i na řadě bezplatných seminářů a přednášek, které se v rámci veletrhů budou pořádat. Jak si zajistit zdravé a komfortní vnitřní prostředí v domě poradí přednáška Větrání s rekuperací tepla a sálavé stropní vytápění a chlazení ve čtvrtek 7. února od 16:00 v Hale 2, Přednáškovém sále 5. V pátečním programu se objeví i Zelené střechy od A do Z, které od 13h představí, funkce, typy, realizaci a následnou údržbu, ale i časté chyby a úskalí.

Páteční odpoledne bude v Hale 2, Přednáškovém sále 5, patřit dotacím. Od 14 hodin poběží blok přednášek Ušetřete s dotacemi na úsporné bydlení s odborníky Státního fondu životního prostředí. V sobotu (i v předchozích dnech) od 10:30 na tom samém místě se návštěvníci mohou dozvědět zajímavosti na akci Příběhy pasivních domů očima jejich majitelů, architektů, projektantů i stavebních firem. Jak chybovat při budování co nejméně? Poradí přednáška Nejčastější chyby při výstavbě úsporných domů od 13:45. Ve čtvrtek a pátek bude probíhat Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO pro žáky stavebních odborných škol oborů zedník a truhlář.

Vše o dřevě i Řemeslo dětem

Pro zájemce o dřevostavby bude při veletrhu FOR WOOD fungovat stejnojmenné poradenské centrum. Radit budou Ing. arch. Klára Císařovská a Ing. arch Štěpán Svejkovský z ateliéru Mooza architecture nebo Ing. Renata Böhmová a Ing. Pavel Nováček z kanceláře 2PROJEKTANTI. Kromě něj budou k dispozici v Hale 2, sektoru D, po dobu konání akce přednášky v Centru dřevostaveb DEKWOOD.

Sobotní program ve Vstupní hale II, Konferenčním sále 6, nabídne Asociace dodavatelů montovaných domů. V přednáškovém bloku poradí s orientací na trhu dřevostaveb, s kritérii pro výběr dodavatele a kontrolou výstavby, představí výstavbu po roce 2020 nebo ukáže, jak začlenit komín do dřevostavby. Nebudou chybět ani komentované příklady kvalitních dřevostaveb nebo přednáška Využití inovativního materiálu a desek OSB FIRESTOP ve stropních konstrukcích dřevostaveb.

V sobotu si přijdou na své i rodiny s dětmi, kdy se bude konat akce Řemeslo dětem s hlavním partnerem PEFC ČR s možností vlastnoruční tvorby. V rámci veletrhu si mohou návštěvníci ověřit i své vědomosti o přírodě a stát se DETEKTIVEM LESNÍHO SVĚTA. Nebude chybět stezka s oblíbenými kuličkolamy, frotáží, dendrofony a drobnostmi s autorskými ilustracemi pro radost.

 

Program FOR PASIV v bodech:

Poradenské centrum FOR PASIV – 7. až 9. února

Poradenství: Komínová asociace – APOKS – 7. až 9. února

Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO – 7. a 8. února

Soutěž Pasivní dům – vyhlášení výsledků – 7. února

Dřevěné výrobky v pasivním domě – víc než jen bižuterie – čtvrtek 7. února

Příběhy pasivních domů – 7. až 9. února

Zelené střechy od A do Z – 8. a 9. února

Ušetřete s dotacemi na úsporné bydlení – 8. a 9. února

Řemeslo dětem – 9. února

Zdroje tepla pro vytápění pasivních domů a nucené větrání v souvislostech – 9. února

Nejčastější chyby při výstavbě úsporných domů – 9. února

Více informací na: www.forpasiv.cz/program

 

Program FOR WOOD v bodech:

Poradenské centrum FOR WOOD – 7. až 9. února

Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO – 7. a 8. února

Centrum dřevostaveb DEKWOOD – 7. až 9. února

Řemeslo dětem – 9. února

ADMD – Zorientujte se na trhu dřevostaveb – 9. února

Kritéria pro výběr dodavatele a kontrola výstavby dřevostaveb – 9. února

Výstavba po roce 2020 – 9 února

Začlenění komínu do dřevostaveb – 9. února

Využití inovativního materiálu a desek OSB FIRESTOP ve stropních konstrukcích dřevostaveb – 9. 2.

Komentované příklady kvalitních dřevostaveb – 9. února

Masivní dřevostavby – 9. února

Vyhlášení ankety „DŘEVOSTAVBA ROKU 2018“ časopisů DŘEVO&STAVBY a SRUBY&ROUBENKY – 9. února

Více informací na: www.for-wood.cz/program


Více
  TZB-info
TZB-info Kotvení desek PAVATEX sponami Seminář: Technické podklady pro navrhování konstrukčního systému HELUZ Úspory energie v obytných budovách nerostou dostatečně rychle Průvodce výběrem plošiny pro práci ve výšce Dům pro rodinu stojí, teď jsou na řadě papoušci Prof. Petráš opätovne zvolený do výkonného výboru FEANI
Facebook
Facebook