FOR PASIV
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
Úsporný dům

Najdete na veletrhu - FOR PASIV


Jablotron Systém 21

Vystavovatel: JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY CZ s.r.o. - Hala - 2, Stánek - B05

Systém 21 zahrnuje komponenty pro vnitřní prostředí rodinných domů - větrání, chlazení, ohřev teplé vody a vytápění. Jeho základní vlastností je ucelenost a přitom nízká investiční náročnost. Čím kvalitnější je obálka domu, tím jednodušší a méně investičně náročné technologie dům potřebuje. Větrání je zastoupeno rekuperační jednotkou Futura, chlazení/topení modulem CoolBreeze, ohřev teplé vody je řešen pomocí ohřívače vody s tepelným čerpadlem Ambienta W a topení elektrokotlem Volta.


HomEvap Chladič vzduchu

Vystavovatel: Evora CZ, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - B08

Chladič HomEvap je zařízení určeno pro nepřímé chlazení v systému řízeného větrání s rekuperací tepla. HomEvap Chladič využívá zduchotechnickou jednotku s rekuperací tepla, díky čemuž přivádí do interiéru chladný vzduch. Chlazení tak probíhá efektivněji a chladí v noci i během dne. Výhodami Chladiče HomEvap jsou zejména tichý a automatický chod, snadné napojení i na stávající rozvody.


Lepené laminované desky (cedr, borovice, modřín)

Vystavovatel: KEDROF Ltd. - Hala - 5, Stánek - B26

Jádrem podnikání naší společnosti je výroba a výstavba laminovaných dřevěných domů. Vlastní výroba laminovaných desek z borovice, modřínu a altajského cedru a komplexní servis navazujících projekčních, výrobních a konstrukčních činností umožňují za všech okolností garantovat vysokou kvalitu konstrukce vašeho domu nebo chaty z laminovaného dřeva.


Systém stěnového ztraceného bednění Maxplus

Vystavovatel: IZOPOL DVOŘÁK, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - C06

Maxplus je moderní stavební systém stěnového ztraceného bednění z tepelné izolace Neopor o tloušťkách tvarovky od 50 do 300 mm, které lze dle požadavku libovolně kombinovat. Snadná manipulace, rychlá přesná výstavba a cenová dostupnost, to jsou jen některé z předností systému, jehož výsledkem je štíhlá, úsporná a odolná monolitická konstrukce.


Bioklimatická pergola Placeo

Vystavovatel: SUN SYSTEM s.r.o. - Hala - 2, Stánek - B14

Nejprodávanější hliníková pergola v ČR. Tento typ pergol má zcela rovnou obvodovou konstrukci (bez sklonu) a střechu tvoří hliníkové lamely, které je možno polohovat (naklápět) v rozmezí od 0° do 140°. Pod pergolou tak můžete být nejen v letním počasí, ale i za deště nebo v zimě.


Blaugelb Triotherm+ systém předsazené montáže

Vystavovatel: Meesenburg s.r.o. - Hala - 2, Stánek - C11

Systém předsazené montáže se skládá pouze ze tří komponentů, kterými jsou profil ze zhuštěného EPS, který lze nekonečně napojovat, hybridní polymer a fixační šrouby. Systém má certifikát Passivhaus Institut v Darmstadt třídy phB. Lze jej použít na téměř jakýkoliv stavební podklad. Systém je certifikovaný na ochranu proti vniknutí do třídy RC2 a má zkoušky zvukové izolace s hodnotou 60dB pro každé předsazení včetně utěsnění. Vyložení je od 70 - 230 mm.


Dotace na úsporné a ekologické bydlení

Vystavovatel: Státní fond životního prostředí České republiky - Hala - 2, Stánek - A21

Nová zelená úsporám je nejefektivnějším programem zaměřeným na úspory energie v budovách pro bydlení. Podporuje zateplení budov, výměnu oken a dveří, solární systémy a další úsporné zdroje energie či stavbu nízkoenergetických domů. Dotační program Dešťovka přispívá na zachytávání a využívání dešťové a odpadní vody v domácnosti. Seznámíme vás s novinkami, poskytneme bezplatné poradenství zájemcům o dotace, projektantům i energetickým specialistům.


Porotherm Energy+ = úspora energií na vytápění ve zdravém cihlovém domě

Vystavovatel: Wienerberger s.r.o.

Energy+ zahrnuje cihelné bloky Porotherm T Profi a TS Profi plněné minerální vatou, které vznikly symbiózou keramického stavebního materiálu a osvědčené minerální izolační hmoty. Tímto spojením byly vytvořeny cihelné bloky, které splňují nejpřísnější nároky na tepelný odpor a tepelnou akumulaci. Cihly Porotherm T Profi jsou vhodné pro jednovrstvé obvodové zdivo bez dalších vrstev zateplování. Vyhovují i přísným kritériím pasivních domů a domů s téměř nulovou spotřebou energie.


PROPASIV – Řešení tepelných mostů a speciálních izolací pro každou stavbu

Vystavovatel: PROPASIV s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A22

Jak moderně a efektivně řešit tepelné mosty ve vašem projektu poradí odborníci společnosti PROPASIV. Pro zajištění správné funkčnosti pasivního domu, komfortního bydlení i zdravého vnitřního prostředí je nutná důsledná eliminace tepelných mostů. Těch může chybou v návrhu či nedůsledností při realizaci stavby vzniknout celá řada. Na stánku PROPASIV uvidíte ukázky řady moderních řešení jak běžných, tak speciálních stavebních konstrukcí, při nichž tepelné mosty vznikají. Přijďte se poradit!


HomEvap Zvlhčovač vzduchu

Vystavovatel: Evora CZ, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - B08

Zvlhčovač HomEvap je zařízení pro zvlhčování vzduchu a může být instalováno do jakéhokoliv systému řízeného větrání s rekuperací tepla. Funguje na přirozeném procesu vypařování vody, což je jeden z nejjednodušších a energeticky nejvýhodnějších způsobů zvlhčování vzduchu. Zvlhčovač HomEvap je standardně vybaven vodním filtrem Legiosafe®, který zaručuje zdravý a hygienicky nezávadný provoz. Výhodami Zvlhčovače HomEvap jsou zejména tichý a automatický chod, snadné napojení i na stávající rozvody.


Integrovaný systém LWZ 8 CS Premium

Vystavovatel: STIEBEL ELTRON spol. s r.o. - Hala - 2, Stánek - B07

Tepelné čerpadlo systému vzduch-voda ve vnitřním provedení s integrovanou větrací jednotkou a zásobníkem teplé vody o objemu 235 litrů. Vhodné pro objekty o celkové ploše do 250 m2, kde se díky vestavěnému vzduchotechnickému výměníku vždy postará o čerstvý vzduch a vestavěná funkce chlazení zajistí celoroční konstantní vnitřní teplotu. Komfortní a ničím nerušené používání zaručuje integrovaná regulace a doplňkový zdroj tepla. Možnost ovládání chytrým telefonem.


Pichler PKOM4 Classic

Vystavovatel: Evora CZ, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - B08

Kompaktní zařízení Pichler PKOM4 Classic je vhodným řešením pro byty a rodinné domy v nízkoenergetickém a pasivním standardu. Výhodami Pichler PKOM4 Classic jsou 4 funkce v jednom provedení: větrání - vytápění - chlazení - teplá voda a malé prostorové nároky na umístění jednotky.


  TZB-info
TZB-info Řešení tepelného komfortu na Stavebním veletrhu Brno Jak splnit požadavky nové směrnice NZEB na stavbu rodinných domů? Tondach a Porotherm zvou na stavební veletrhy 2020 Stavební veletrh Brno 2020 přinese novinky pro moderní stavbu i příjemné a zdravé bydlení Úspornými domy roku jsou rodinné domy, základní škola a obchodní akademie Nový časopis sruby&roubenky 1/2020 právě v prodeji
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR PASIV 2019

Facebook
Facebook