FOR PASIV FOR PASIV
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
Pasivní dům roku GRAND PRIX veletrhu FOR PASIV 2018

Organizátor


ABF, a.s.

Exponáty Grand Prix - FOR PASIV


ATREA SET RB

Vystavovatel: ATREA s.r.o. - Hala 5 - A10

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Jedná se o komplexní řešení systému větrání / vytápění / chlazení / ohřev TV. Kombinace osvědčených komponent, kterými jsou větrací jednotky s cirkulací řady R5 a tepelné čerpadlo zcela nového konceptu vzduch/voda. Čerpadlo je zapojeno do unikátního systému se zásobníkem, který nahrazuje hydromodul a současně umožňuje přímé chlazení.

Charakteristika:
Jde o ucelený systém, který je dodáván jako řešení se všemi komponenty nezbytnými pro instalaci. Hlavní výhodou je minimalizace investičních nároků při zachování výborných technických parametrů tepelného čerpadla a vysoce efektivní způsob ohřevu TV. Vše je doplněno o řídicí modul, který ovládá všechny části systému.
Stávající uplatnění na trhu:
Nultá série, nasazení do výrobního programu společnosti je plánováno od 06/2018


IZODOM 2000

Vystavovatel: IZODOM 2000 - Jaroslav Fojtík - Hala 5 - A06

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

PASIVNÍ ZÁKLADOVÁ DESKA (Izolační, bednicí komponenty) a STĚNOVÝ SYSTÉM (Izolace obvodového zdiva - ztracené bednění). 

Technické parametry: Prostup tepla základové desky je U=0,14 W/m²K. Stěnový systém nízkoenergetické stavby má prostup tepla U=0,15 W/m²K (materiál NEOPOR). U pasivní stavby dosahuje prostup tepla stěn U=0,1 W/m²K (materiál NEOPOR). 

Materiál: Izolační materiál základové desky je z Periporu, který je vhodný především tam, kde je vysoké zatížení tlakem. Je vhodný pro všechny aplikace, kde se vyžaduje kombinace vysoké tepelné izolace a odolnosti proti vodě. Prvky stěnového systému jsou vyrobeny z materiálu EPS nebo NEOPOR, který obsahuje grafit a díky tomu výrazně zvyšuje své izolační vlastnosti. Materiál základové desky je slisovaný na 300 Kpa a stěny 250 Kpa, což je 3x více než u standardního fasádního EPS F70. Nejvyšší jakost této suroviny zaručuje společnost BASF, která je výhradním dodavatelem. 

Cena: Cena se počítá na základě individuálního projektu. Hrubá stavba domu je cenově srovnatelná se zděným domem s podobnými tepelnými parametry.

Dodací lhůta: Materiál na stavbu jsme schopni dodat v rozmezí 14 - 30 dní.

Charakteristika:

IZODOM 2000 používá stavební technologii typu ICF (Insulating cocreate form) nazývanou také "ztracené bednění". Je zjednodušení pro stavbu trvalých betonových nebo železobetonových konstrukcí. Ztracené bednění, které se vyplňuje betonem, je tvořeno Izodom stavebními prvky vyráběnými z tvrdých izolačních materiálů, které jsou v konstrukci ponechány a plní funkci izolantu. Základová deska IZODOM 2000 je monolitický prvek mnohem stabilnější než základové pásy. Prvky základové desky jsou používány jako základní bednící (izolační) komponenty s tloušťkou izolace 25 cm. Izolační dílce se odlijou na staveništi betonem vyztuženým klasickou betonářskou ocelovou výztuží, nebo betonářskými ocelovými drátky (DRAMIX). Na základové desce nyní sestavíme izolaci obvodových stěn domu - ztracené bednění s potřebnými tepelnými parametry. Stavění izolace je mimořádně jedoduché, jako z kostek Lego, velmi rychlé a bez tepelných mostů. Po sestavení elementů se stěny vylijí betonem najednou až do výšky 5 metrů. Systém IZODOM umožňuje postavit různé tvary domu - podle návrhu budovy. Trvanlivější a energeticky účinnější konstrukce nelze vytvořit rychleji a jednodušeji.

Stávající uplatnění na trhu:

IZODOM 2000 je kompletní systém prvků nejen pro výstavbu energeticky úsporných a pasivních domů, ale i pro výstavbu výrobních hal, skladů či obytných komplexů.


inovace systému MAXPLUS AKU

Vystavovatel: ASTING CZ PASIVNÍ DOMY s.r.o. - Hala 5 - B14

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Systém monolitických betonových stěn zateplených v jednom kroku s možností akumulace do betonového jádra. S vnitřním bedněním z maloformátových plastových desek s možným využitím i na oboustranné použití u vnitřních nosných stěn s tl. stěn od 150 mm do 300 mm. Umin = 0,1 W/m2k tl. stěny 450 mm.

Charakteristika:

Systém umožňuje kombinaci oboustranné izolace, nebo železobetonového jádra v interiéru v libovolném přechodu v průběhu stěny. To zajišťuje kompatibilitu systému a jeho velkou variabilitu velice dobře uplatnitelnou při architektonických detailech v interiéru i v exteriéru. Bednění je z částečně recyklovaného materiálu.

Stávající uplatnění na trhu:

Sériová výroba.


Pichler PKOM4

Vystavovatel: Evora CZ, s.r.o. - Hala 5 - A12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Kompaktní rekuperační jednotka se čtyřmi funkcemi (větrání, vytápění, chlazení, ohřev TUV) na ploše menší než 0,75 m2. Cena od 246.400 Kč. Záruka 5 let na kompletní zařízení. Dvě samostatná tepelná čerpadla. Solární/topný registr. Lze doplnit o systém se zpětným získáváním vlhkosti (enthalpický výměník). Dodací lhůta 1 měsíc.

Charakteristika:

Účinnost rekuperace větší než 88 % dle PHI a certifikace pro -15 °C dle PHI. Vzduchový výkon 85–300 m³/h. Chlazení a topný výkon až 1,3 kW. Levný ohřev TUV pomocí samostatného tepelného čerpadla s topným výkonem až 1,6 kW. Objem zásobníku TV až pro 5 osob (212 l). Kvalitní filtrace F7 v základu. Snadná cesta k NZÚ.

Stávající uplatnění na trhu:

Sériová výroba.

Výrobek je v těchto dvou nejúspěšnějších domech: 1. CERTIFIKOVANÝ PD dle PHPP v PODLESÍ – přihlášen do soutěže Pasivní dům 2017. http://www.pasivnidomy.cz/domy/certifikovany-pd-podlesi-474#technicke-zarizeni 2. Loňský výherce v soutěži Pasivní dům 2016 - NOVOSTAVBA RD KOCIÁNKA. http://www.pasivnidomy.cz/domy/novostavba-rd-kocianka-525#technicke-zarizeni


TZB-info
TZB-info Stanovení svislých sil od zatížení dřevěné výškové budovy Požární ochrana norských a polských dřevěných památkově chráněných staveb Fotovoltaika, solární architektura, akumulace energie a energetická nezávislost budov v ČR 2018 Emise CO2 a jejich dopad na hodnocení zdrojů v budovách G SERVIS rozdává vstupenky na veletrh FOR HABITAT zdarma Zlatá medaile z Aquatherm 2018 pro závěsné tepelné čerpadlo Vaillant
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR PASIV 2018
Závěrečná zpráva FOR PASIV 2017

Facebook
Facebook