FOR PASIV
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Pravidla pro vstup na veletrh
Bezpečně na veletrhu

FOR PASIVVÍTE, ŽE...zvolit správný zdroj tepla pro pasivní dům je mnohem jednodušší, než u klasické stavby?

Velice častou otázkou je, jaký zdroj tepla je nejlepší či nejlevnější, a jak velký zdroj tepla použít. Celková potřeba energie na vytápění ve srovnání s obvyklými domy je u pasivních domů snížena natolik, že vlastně na volbě základního zdroje tepla záleží o dost méně, než u běžné výstavby. Složitá řešení v pasivním domě nemají šanci, jejich vysoká pořizovací hodnota znamená dlouhou návratnost investice. Na trhu je množství zdrojů tepla i otopných soustav s různou pořizovací cenou, výkonem a provozními náklady. Nejvýhodnější volbu pak určují místní podmínky a přání investora.

2017-01-24 11:49:42 Více


Na veletrh i s dětmi!

Vezměte na únorové veletrhy CESTY DŘEVA, FOR PASIV a STŘECHY PRAHA do PVA EXPO PRAHA v Letňanech i své ratolesti. Naproti kavárně, CAFÉ LETOHRÁDEK v Hale 2 sektor D, bude připravena velká hrací plocha pro nejmenší návštěvníky. Rodiče si mohou odpočinout u šálku dobré kávy a vstřebat informace načerpané na veletrhu.
Rovněž bude mít v této části rozsáhlou expozici vzdělávací program LESNÍ SVĚT, na kterém budou mít děti možnost vyzkoušet si interaktivní dřevěné pomůcky určené pro environmentální výchovu a lesní pedagogiku, jako jsou například tabule, ekologické hry a pomůcky.

Těšíme se na setkání!

2017-01-19 13:34:43 Více


VÍTE, ŽE...se pasivní dům dá postavit téměř z čehokoliv?

Pro pasivní domy jsou nejvhodnější konstrukce, které dokáží zabezpečit velmi kvalitní izolační schopnost při co nejmenší tloušťce stěn. Volba konstrukčního materiálu bývá jednak ovlivněna náklady na stavbu, ale především přímo užitnými vlastnostmi či jinými výhodami daného typu konstrukce. Co se týká konečného vzhledu stavby, volba konstrukčního materiálu nemá téměř žádný vliv. Dřevostavby jsou po omítnutí k nerozeznání od zděných domů a některé masivní stavby obložené modřínem se zase tváří jako dřevostavby.

2017-01-11 14:12:07 Více


Startuje příjem žádostí o dotace na výstavbu nízkoenergetických bytových domů, zelené střechy a využívání tepla z odpadní vody

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR dnes společně otevírají zcela novou výzvu v programu Nová zelená úsporám, která podpoří výstavbu bytových domů s velmi nízkou energetickou náročností. Pro stavebníky je v ní připraveno celkem 100 milionů korun. Počínaje dnešním dnem je rovněž možné žádat o dotaci na nové eko-prvky, kterými se rozšiřuje dosavadní nabídka podporovaných opatření ve stávajících kontinuálních výzvách.

2017-01-10 13:05:30 Více


Veletrh FOR PASIV nabídne nejnovější trendy v oblasti pasivních staveb. Součástí bude i veletrh Cesty dřeva a Střechy Praha

Plánujete stavbu nebo rekonstrukci domu? Provozujete firmu v oblasti dřevozpracujícího průmyslu nebo jste řemeslníkem? Potom zavítejte na veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV a souběžně probíhající veletrhy CESTY DŘEVA a STŘECHY PRAHA. Veletrhy se uskuteční od 9. do 11. února 2017 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Veletrh FOR PASIV představí vše o pasivních domech zděných i dřevostavbách, přichystáno je i poradenské centrum

2017-01-09 10:36:34 Více


8. ročník „Soutěže o nejlepší projekt“ od společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. pro střední průmyslové školy stavební je vyhlášen

„Soutěž o nejlepší projekt“ od společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. vstupuje do dalšího ročníku. Do soutěže se mohou přihlásit všichni studenti 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol stavebních na území ČR. Termíny pro přihlášení do soutěže a odevzdání soutěžních prací jsou 14. 4. 2017 pro kategorii projekt občanské stavby (vč. speciálního ocenění) a 19. 5. 2017 pro kategorii projekt rodinného domu (vč. speciálního ocenění).

2017-01-02 11:09:52 Více


VÍTE, ŽE…cena úsporného domu nemusí být vyšší než domu běžného?

Pokud se budova od začátku, od prvních studií, navrhuje jako velmi energeticky úsporná, případně pasivní, nemusí k navýšení nákladů dojít vůbec anebo jen minimálně. Zkušený projektant a architekt dokáže maximálně využít potenciál pozemku, orientace domu a vnitřní dispozice vůči světovým stranám atd. což žádné vícenáklady nepřináší. Úsporné domy přinášejí spíše změnu přemýšlení projektantů, architektů a stavebníků, než navýšení pořizovací ceny domů.
Více informací k tomuto tématu získáte v termínu 9.-11. 2. 2017 na veletrhu FOR PASIV http://forpasiv.cz/ nebo navštivte stránky www.pasivnidomy.cz.

2016-12-21 11:00:38 Více


Startuje hlasování v soutěži o nejlepší energeticky šetrný dům Česka

Už od zítřka se utká o prestižní titul Pasivní dům 2016 třináct unikátních staveb z celé České republiky.  O svém vítězi rozhodne veřejnost prostřednictvím hlasování na internetu. Nezávislou soutěž už druhým rokem pořádá ABF, a.s. s organizátorem soutěže Centrum pasivního domu za podpory Státního fondu životního prostředí České republiky.

2016-12-16 12:03:41 Více


Pasivní domy zažívají rozmach, novinkou jsou green buildings

Pasivní domy zažívají v současnosti rozmach v České republice i v zahraničí. Jejich benefitem je energetická úspornost a vysoký standard bydlení. Novinkou jsou GREEN BUILDINGS, které jsou navrhovány s ohledem na životní prostředí. Kompletní přehled pasivních a nízkoenergetických domů naleznete na veletrhu FOR PASIV, který se uskuteční od 9. do 11. února 2017 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

2016-12-08 12:07:05 Více


Pořádáme soutěž PASIVNÍ DŮM ROKU, která podporuje výstavbu pasivních domů v České republice

Soutěžní přehlídka pasivních domů a domů s velmi nízkou spotřebou energie si klade za cíl hledat, mapovat a oceňovat nejzajímavější pasivní domy a domy s velmi nízkou spotřebou energie na území České republiky. Atraktivní formou se snaží podpořit šetrnou výstavbu v Česku. Zároveň chce veřejnosti ukázat, že kvalitně postavené, ekologické a zdravé bydlení je moderní a dostupné prakticky každému. Soutěž bezesporu přispívá k ochraně českého životního prostředí. Mezi širokou veřejností potom zvyšuje povědomí o celospolečenské odpovědnosti v zacházení se zdroji.

2016-11-24 14:49:10 Více


Od roku 2020 budou muset mít všechny novostavby standard téměř nulovou spotřebu energie

Plánujete stavbu nebo rekonstrukci vašeho domu? Poohlédněte se po nízkoenergetických, pasivních nebo nulových variantách domů, které odpovídají evropským normám a těší se rostoucí popularitě nejen v České republice, ale také v zahraničí.

2016-10-31 14:24:43 Více


Slavnostní zahájení soutěže PASIVNÍ DŮM ROKU 2016 proběhlo na veletrhu FOR ARCH

Druhý ročník soutěžní přehlídky pasivních domů a domů s velmi nízkou energetickou náročností s názvem PASIVNÍ DŮM ROKU byl zahájen na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH ve středu 21. září 2016 od 11:30. Po následném odborném a veřejném hlasování soutěž vyvrcholí na veletrhu nízkoenergetických pasivních a nulových staveb FOR PASIV slavnostním vyhlášením vítězů. Hlavními iniciátory soutěže PASIVNÍ DŮM ROKU jsou společnosti ABF a Centrum pasivního domu. Organizována je dále za podpory Státního fondu životního prostředí České republiky a dalších partnerů.

2016-09-26 12:53:01 Více


FOR PASIV 2017

Vážení obchodní přátelé a příznivci veletrhu FOR PASIV, rádi bychom vás tímto informovali o započetí příprav dalšího ročníku veletrhu FOR PASIV, který již po páté otevře brány letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA v termínu 9. – 11. 2. 2017. 

Veletrh FOR PASIV je zaměřen na stále více se rozrůstající trend pasivního a nízkoenergetického bydlení a zabývá se problematikou spojenou s efektivním využitím přírodních zdrojů, technologiemi a v neposlední řadě získáním dotací na úsporné bydlení.

2016-05-26 16:45:38 Více


Předali jsme cenu vítězům soutěže Pasivní dům roku

Hlavní cena soutěžní přehlídky Pasivní dům roku, kterou společnost ABF, a.s., organizátor veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV, vyhlásila na podzim 2015, už je v rukách výherce. Bazén v hodnotě 80 tisíc korun předala mladému páru ve Vraném nad Vltavou manažerka veletrhu FOR PASIV Kateřina Maštalířová a Jan Bárta z Centra pasivního domu.

2016-04-25 15:54:24 Více


Soutěž Pasivní dům roku zná výherce

Pasivním domem roku se stala útulná novostavba ve Vraném nad Vltavou ve Středočeském kraji. Přesně 798 hlasů pomohlo zděnému rodinnému domu k výhře v soutěži Pasivní dům roku. Tu vyhlásila loni na podzim za podpory Centra pasivního domu a Státního fondu životního prostředí České republiky společnost ABF, a.s.

2016-03-03 09:36:00 Více


Veletrhy úsporného bydlení navštívilo téměř 20 000 lidí

Ve dnech 21. – 23. ledna 2016 proběhly v areálu PVA EXPO PRAHA veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA. Téměř 20 000 návštěvníků, které souběh veletrhů do Letňan přilákal, zhlédlo novinky v oboru úsporného bydlení a dřevostaveb. Dvojice veletrhů představila celkem 120 vystavovatelů. Návštěvníci ocenili pestrý výběr odborných přednášek a konferencí i zajímavou prezentaci zastoupených firem. Velký zájem byl o Poradenské centrum.

Příští ročník veletrhů FOR PASIV a CESTY DŘEVA se uskuteční od 9. do 11. února 2017.

2016-01-28 15:04:51 Více


Pokřtili jsme ročenku Pasivní domy 2016!

Při veletrhu FOR PASIV 2016 jsme za účasti zástupce Centra pasivního domu a redakce PRO VOBIS, s.r.o. pokřtili ročenku Pasivní domy 2016, která je věnována bydlení a stavbě energeticky vysoce úsporných domů.

Ročenka je věnována realizaci pasivních domů nejen ze dřeva. Přináší aktuální témata a reflektuje současné trendy i zkušenosti z výstavby pasivních domů u nás s přesahem do zahraničí. Odborná ročenka je určena všem, kdo chtějí stavět vlastní pasivní dům nebo se o něm dozvědět relevantní informace a získat inspiraci pro jeho realizaci.

Prohlédněte si ročenku Pasivní domy 2016 v elektronické verzi nebo si ji zakupte zde.

 

 

2016-01-28 10:08:04 Více


Pozvánka na veletrh FOR PASIV

Veletrh FOR PASIV otevře své brány ve čtvrtek 21. ledna a potrvá do neděle 23. ledna 2016. Souběžně se uskuteční veletrh CESTY DŘEVA, STŘECHY PRAHA, SOLAR PRAHA a ŘEMESLO PRAHA. Součástí souběhu veletrhů bude i okresní kolo velmi oblíbené Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO.

Zajímá vás, co vše na vás na letňanském výstavišti čeká?
Podívejte se na rozhovor s Kateřinou Maštalířovou, manažerkou veletrh FOR PASIV.

2016-01-10 12:55:09 Více


RD RÝMAŘOV představí nový typový dům KUBIS 77 Evo - energeticky efektivní dům pro dotaci NZÚ 2016

Nenechte si ujít konferenci společnosti RD RÝMAŘOV, která proběhne v pátek, druhý den veletrhu, od 10.00 do 11.00 hod v sále 3.

 

Témata konference jsou zaměřena na využití dvou mocných sil našeho světa. Sil, které provází lidstvo celou její existencí, a to spojení síly přírody a myšlení lidí s jejich schopností inovací. Bez nadsázky lze použít kultovní frázi z úspěšného filmu Star Wars „May the force be with you“. (Ať Tě síla provází).

Přednáška bude také propojena s představením nového typového domu KUBIS 77, který splňuje zmíněnou filozofii.

 

Více informací můžete čerpat zde nebo osobně přímo na stánku RD RÝMAŘOV - 2C15.

 

2016-01-19 12:16:44 Více


Dotace může dosáhnout až 50 % celkových nákladů

Plánujete stavbu pasivního domu? Nezapomeňte se informovat na možnost využití dotací z programu Nová zelená úsporám. Při jejich využití můžete ušetřit téměř 50 % celkových nákladů!

 

Výše dotace se odvíjí od dosažených energetických úspor. Takzvané podoblasti podpory určují rozsah dotovaných provedených opatření a technické okolnosti, které je určují. Průměrná dotace na zateplení domu činí 268 tisíc korun..

 

2016-01-05 16:13:17 Více


Finální kolo soutěže PASIVNÍ DŮM ROKU

Vážení soutěžící a příznivci soutěže PASIVNÍ DŮM ROKU,

 

registrace a možnost přihlášení do soutěže byla ukončena. Všem děkujeme za účast a velmi si vážíme vašeho zájmu - přihlásilo se na pět desítek domů.

Přihlášené domy a veškeré zaslané podklady byly důkladně prostudovány odbornou porotou, která z několika desítek přihlášených domů vybrala deset, které postupují do druhého kola soutěže. Vybraní byli informováni na uvedený e-mail.

 

Z druhého kola vzejde vítěz, který bude vybrán veřejností na základě zaslaných hlasů. Veřejnost může hlasovat přímo na veletrhu FOR PASIV v termínu 21. – 23. 1. 2016, a to v Hale 5 na ploše 5B14, kde budou domy vystaveny formou informačních plakátů, nebo může hlasovat na stránkách www.pasivnidomy.cz od 18. 1. 2016 do 29. 2. 2016.

Vítězným se stává dům s největším počtem hlasů a získává zahradní bazén v hodnotě 80 000 Kč!

 

STÁHNĚTE SI ZLEVNĚNOU VSTUPENKU A PŘIJĎTE HLASOVAT PŘÍMO NA VELETRH FOR PASIV 21. – 23. 1. 2016.

 

2016-01-15 12:02:24 Více


EKOPANELY s.r.o.

Společnost Ekopanely vyrábí stejnojmenný výrobek již od roku 1999. Jeho použití je najdete především v dřevostavbách jako příčky, podhledy, opláštění nosné konstrukce.

Dřevostavby se systémem ekopanel mají velmi dobré tepelně izolační parametry, akustickou pohodu a především akumulační schopnost konstrukce. Ta pomáhá stabilizovat tepelnou pohodu v zimních i letních měsících.

Pokud potřebujete bližší informace navštivte náš stánek v hale č. 2, stánek 2C21 případně využijte možnosti návštěvy dne otevřených dveří na naší stavbě v Mnichovicích u Prahy, který se koná dne 26. 1. 2016 (více info v pozvánce).

 

2016-01-17 09:27:36 Více


50 000 Kč na váš projekt domu

Rozhodli jste se pro stavbu nízkoenergetického, pasivního či nulového domu a nemůžete si vybrat z nabídky typových projektů? MĚJTE SVŮJ VLASTNÍ PROJEKT a ještě si na něj vyhrajte poukázku v hodnotě 50 000 Kč!

 

Zapojte se do naší anketní soutěže vhozením anketního lístku do boxu v poradenském centru v Hale 5 přímo při veletrhu FOR PASIV. Anketní lístek je součástí zlevněných a čestných vstupenek.

 

Přijďte si pro svůj projekt od společnosti ATREA | DOMY ATREA.

Více informací zde: http://forpasiv.cz/soutez/detail?id=6

2016-01-19 10:28:57 Více


Veletrhy úsporného bydlení, dřevostaveb a střech byly zahájeny

Veletrhy FOR PASIV, CESTY DŘEVA, STŘECHY PRAHA, SOLAR PRAHA a ŘEMESLO PRAHA byly slavnostně zahájeny. Přestřižení pásky a oficiálního otevření veletrhů se zúčastnili významní hosté: ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministr zemědělství Marian Jurečka, náměstek ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Ivo Krýsa, ředitel Státního fondu životního prostředí Petr Valdman nebo předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček. Na zahájení navázala tisková konference AMSP ČR, jejímž hlavním tématem bylo představit projekt ROK ŘEMESEL 2016.
 
Soubor veletrhů potrvá do soboty 23. ledna 2016. Návštěvníkům se na ploše 12 600 mpředstaví celkem 270 vystavovatelů z oblasti úsporného bydlení, dřevostaveb a střech.

2016-01-21 11:40:04 Více


Upozornění pro vystavovatele

Společnost ABF, a.s. se distancuje od praktik firem International Fairs Directory, Expo Guide, MULPOR Company S.A., FAIR Guide, Construct Data, které nabízejí uveřejnění firemních údajů v internetovém katalogu veletrhů a vystavovatelů. Ačkoliv nabídka na uveřejnění údajů v katalogu se prezentuje jako bezplatná, po vyplnění a odeslání údajů přijde klientovi faktura na úhradu bezmála 1200 EUR za rok.  

 
Dále společnost  ABF, a.s. prohlašuje, že nikdy neudělila výše uvedeným společnostem souhlas k užívání či propagaci chráněných názvů či log veletrhů pořádaných ABF, a. s. a k oslovování jednotlivých vystavovatelů jménem pořadatele veletrhu.

 

Pověřujeme výhradně společnost CS katalogy s.r.o. ke sběru podkladů a tvorbě katalogu vystavovatelů a průvodce návštěvníka pro veletržní akce pořádané společností ABF, a.s.
Výše zmíněné společnosti udělujeme souhlas k užívání a propagaci chráněných názvů a log veletrhů a k oslovování jednotlivých vystavovatelů jménem pořadatele veletrhu.

 

2019-01-03 16:48:15 Více


PASIVNÍ DŮM ROKU 15. 11. - 31. 12. 2015

Soutěžní přehlídka pasivních domů a domů s velmi nízkou energetickou náročností.
Vlastníte pasivní dům nebo dům s velmi nízkou energetickou náročností a jeho stavbu jste dokončili v letech 2010 - 2015?
Pro všechny z vás jsme ve spolupráci s Centrem pasivního domu, aliancí BAHAL a programem Nová zelená úsporám připravili Soutěžní přehlídku, ve které je vítěz vybrán odbornou porotou a veřejností.
Domy postupující do finále budou vystaveny přímo na veletrhu FOR PASIV 2016.

UKAŽTE SVŮJ PASIVNÍ DŮM A VYHRAJTE ZAHRADNÍ BAZÉN V HODNOTĚ 80 000 KČ.

Více informací a podmínky soutěže naleznete zde: http://forpasiv.cz/soutez


2015-11-16 11:17:28 Více


Využijte dotací Nová zelená úsporám a nechte si postavit pasivní dům

NZUPasivní domy se v posledních letech dostávají do popředí, a to nejen kvůli energetické úspoře, ale i dotacím, díky kterým se vstupní investice do takové stavby výrazně snižují. „V uplynulém roce bylo v České republice připraveno zhruba 1 000 projektových dokumentací pro pasivní domy a domy velmi blízké pasivním, což je téměř 10 % všech novostaveb. Většina z nich (80 %) byla podpořena přes program Nová zelená úsporám,“ komentuje zvyšující se zájem o pasivní bydlení Ing. Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu. Zajímá vás, jak dosáhnout na dotaci nebo jak se v takovém pasivním domě žije?
2015-11-20 15:04:47 Více


Jak to měl David Kotrba z Unětic s výběrem pasivního domu

2015-11-16 09:55:48 Více


Jedním z témat veletrhu FOR PASIV je udržitelné stavění


U výstavby nových domů nehraje v posledních letech prim pouze estetický dojem a finanční aspekt výstavby, do popředí vstupuje i úspora energií, zachování přírodních zdrojů, trvale udržitelný rozvoj a ochrana životního prostředí. Právě udržitelné stavění bude hlavním tématem lednového veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV.
2015-10-29 16:45:38 Více


Jak se staví...PASIVNÍ DŮM?

Pasivní důmTéma nízkoenergetické bydlení se postupně dostává do podvědomí stále většímu počtu obyvatelstva. Což je samozřejmě velmi dobře, ale i tak mají mnozí velké otazníky u nejzákladnějších otázek například v oblasti výhod, finanční úspory či správnému výběru stavební firmy.
Veletrh FOR PASIV se snaží toto téma maximálně podpořit a poskytnout všem zájemcům jednoduchý a pohodlný přístup k uceleným informacím.
Se svými zkušenostmi se podělí i majitelé domů. Jejich příběhy můžete sledovat na našem Facebooku, stránkách www.forpasiv.cz a v termínu 21. - 23. 1. 2016 přímo na výstavišti PVA EXPO v Letňanech.

2015-10-19 11:47:30 Více
předchozí následující
Facebook
Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje