Navštivte poradenský stánek Státního fondu životního prostředí ČR v hale 2. Zjistíte vše o dotačních titulech, které vám pomohou snížit provozní výdaje za energie a pitnou vodu, a navíc přispějí ke zlepšení životního prostředí ve vašem okolí.
Navštivte poradenský stánek Státního fondu životního prostředí ČR v hale 2. Zjistíte vše o dotačních titulech, které vám pomohou snížit provozní výdaje za energie a pitnou vodu, a navíc přispějí ke zlepšení životního prostředí ve vašem okolí.
Chystáte se stavět nebo rekonstruovat? Chcete zkonzultovat Váš záměr či projekt? Financování? Dotace?
Nechte si poradit přímo od expertů na úsporné a pasivní domy - nezávisle, zkušeně a bezplatně!
Poradenské centrum FOR PASIV, Hala 2, stánek 2A18.
Otevírací doba: po celou dobu konání veletrhu
Správně utěsněná tepelná obálka pasivního domu spolu s řízeným větráním jsou nezbytnými předpoklady pro funkčnost stavby, její životnost, tepelný komfort a zdravé vnitřní prostředí.
Kolem celého, v budoucnu vytápěného prostoru, je nutné vytvořit spojitou vzduchotěsnou obálku. Tím se zamezí nejen únikům tepla, ale také se zajistí správné fungování větracího zařízení. Pamatovat se musí především na správné a kvalitní provedení konstrukčních detailů.
Ford si vás jako titulární partner společnosti ABF, a.s. dovoluje pozvat na prezentaci vozů ve Vstupní hale I. Hlavní hvězdou bude nové SUV – Ford Puma! Přítomní specialisté z Auto Palace Spořilov vám rádi poradí s výběrem vozu a vhodné formy financování nebo pojištění.
Řekněte si o nabídku ZDE.
V současnosti jsou domácnosti největším spotřebitelem primární energie v ČR. Obdobně je tomu i v zahraničí. Z toho přibližně 70 % její spotřeby tvoří vytápění, zbytek připadá na ohřev vody, spotřebiče a osvětlení.
U pasivních domů jsou tyto poměry naopak. Minimální potřeba tepla na vytápění tvoří v celkové bilanci sotva třetinu. Proto je vhodné v pasivních domech používat jednoduché, levné a účinné zdroje s maximálním využitím obnovitelné energie. Například ze slunce, biomasy nebo ze země.
Tužkou nakreslete čáru. Vyložte nářadí z vozidla. Zvedněte šroub z podlahy. Kolik prstů byste přitom mohli postrádat? Nejtěžší řezná poranění patří v budoucnu minulosti. Zatímco se soustředíte na svou práci, my chráníme váš nejcennější nástroj – vaše prsty.
Jedinečná prezentace této technologie jen na veletrhu FOR PASIV, 6. 2. v 15:00, Hala 6, stánek 6A2.
Čerstvý vzduch je pro zdravý život nepostradatelný. A to nejenom venku, ale i v interiéru, kde trávíme většinu času.
V nevětraných místnostech se hromadí páry a zplodiny dýchání, což vede k únavě, bolestem hlavy a celkové nepohodě. Nikdo však nechce zbytečně přivádět chlad do teplých místností, a tak se hlavně v zimě a v noci větrá mnohem méně, než je potřebné. V pasivním domě se o přísun čerstvého vzduchu, při současném využití tepla z odváděného vzduchu, stará větrací jednotka se zpětným ziskem tepla neboli rekuperací.
Okna a dveře, kterým se technicky říká výplně stavebních otvorů, plní v budovách řadu funkcí. V pasivním domě mají okna navíc ještě jeden zcela zásadní úkol: zabezpečují dostatek slunečních zisků a působí jako solární radiátor.
Jedině důsledná optimalizace projektu pasivního domu dokáže zabezpečit, aby okna byla v celoroční energetické bilanci zisková a ne ztrátová, jak tomu bývá v běžné výstavbě.
1. ledna 2020 vstoupila v platnost povinnost stavět nové rodinné domy, respektive provádět zásadní rekonstrukce v takzvaném téměř nulovém standardu (mluvíme o NZEB – nearly zero energy building – budovy s téměř nulovou spotřebou energie).
Jenže tento pojem vnesl do stavebnictví nečekaný chaos, protože přistupuje k výstavbě do značné míry jinak, než byli stavebníci zvyklí. Z toho plyne také řada dezinformací, které se nesou éterem a stavebníky zbytečně straší.
V Česku ojedinělá ročenka/speciál PASIVNÍ domy 2020 vychází opět u příležitosti veletrhu FOR PASIV 6. 2. 2020. Získá ji bezplatně každý návštěvník ke vstupence!
Speciál PASIVNÍ DOMY 2020 je opět nabitý informacemi o pasivních domech – dozvíte se, jak se staví, jak se v nich bydlí, jaké jsou výhody pasivních domů a jaké je třeba dodržet pravidla při jejich stavbě, aby dobře fungovaly.
/* php include "debug_info.phtml"; */ ?>