FOR PASIV
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Aktuality


Energeticky úsporný a zdravý dům - VĚTRÁNÍ A REKUPERACE TEPLA

Pravidelné a správné větrání je důležité pro uživatelský komfort v domě. Kromě teploty a vlhkosti v budovách řešíme koncentraci CO2 a prachových částic a je několik způsobů větrání, kterými lze kvalitu vnitřního vzduchu upravovat.

2024-02-06 15:27:40 Více  

Jak na energeticky úsporný domov, zelenou střechu či dřevostavbu poradí veletrhy FOR PASIV a FOR WOOD

Veletržní souběh FOR PASIV a FOR WOOD je tradičním místem, kde se v jednom termínu sejde nejkomplexnější množství produktů, novinek a odborníků z odvětví energeticky úsporného bydlení. Ve dnech 15. až 17. února v PVA EXPO PRAHA návštěvníci například zjistí, kdy se vyplatí fotovoltaika, jak stavět či rekonstruovat úsporný dům, co dokáží zelené střechy i kvalitní okna nebo jaké trendy přinášejí dřevostavby.

2024-02-06 11:33:22 Více  

Moderní parkovací přístřešky s využitím solární energie!

Moderní parkovací přístřešky s využitím solární energie - to jsou carporty od Solar Dock.

Nabízíme řešení, které harmonicky kombinuje energetickou nezávislost a designovou atraktivitu vašeho domu v situacích, kdy prostor na střeše již není dostatečný pro instalaci solárních panelů, nebo kde jejich umístění není vhodné. Naše carporty jsou vhodné k rodinným domům, ale i pro komerční využití. Poznejte svět, kde estetika a pokročilá technologie jdou ruku v ruce ve prospěch udržitelného rozvoje.

Navštivte nás v Hale 2, číslo stánku 2B07

2024-02-01 15:06:59 Více  

Energeticky úsporný a zdravý dům - NÍZKÁ PRŮVZDUŠNOST OBÁLKY

Každý prostup z vnitřního do vnějšího prostředí vyžaduje vaši pozornost. Proč? Protože vlivem netěsností uniká z interiéru teplo v zimním období. To je nejčastější argument, ale víme, že argumentů pro zajištění vzduchotěsné obálky je více. Dalším přínosem je zvýšení účinnosti řízeného větrání a rekuperace odpadního tepla. Avšak, tím nejdůležitějším, je ochrana stavebních konstrukcí a také zamezení výskytu plísní.

2024-02-01 14:41:31 Více  

Přijďte si vyzvednout zdarma novinku letošního roku

Přijďte si vyzvednout zdarma novinku letošního roku Přehled dodavatelů a projektů dřevostaveb pro rok 2024 a ročenku Pasivní domy pro rok 2024, která je také k vyzvednutí na našem stánku  5B01 v hale č.5 na veletrhu For Wood a For Pasiv od 15. do 17.2.2024. Určitě si zde vyberete svého dodavatele Vaší nové dřevostavby, nebo pasivní stavby.

2024-02-01 10:02:26 Více  

Energeticky úsporný a zdravý dům - VYLOUČENÍ TEPELNÝCH MOSTŮ

Kvalitní zateplená obálka domu zvyšuje důraz i na řešení stavebních detailů v místech napojení jednotlivých stavebních konstrukcí a otvorových výplní. Správně vyřešené detaily mohou uspořit jak náklady na investici do tloušťky tepelné izolace, tak náklady na potřebu energie potřebné k dosažení požadovaných teplot a v neposlední řadě i náklady na případné opravy a údržbu. U pasivních domů více než kdekoliv jinde platí rčení „od celku k detailu“.

2024-01-30 12:53:45 Více  

Každý majitel rodinného či bytového domu najde v programu Nová zelená úsporám dotaci na míru

Nejúspěšnější dotační program cílící na rezidenční sektor Nová zelená úsporám byl v druhé polovině loňského roku rozšířen, aby nabídl finanční prostředky co nejširšímu spektru žadatelů na efektivní renovace za účelem maximálních energetických úspor. Využít ho mohou jak majitelé rodinných, tak bytových domů.  

2024-01-30 12:41:09 Více  

Energeticky úsporný a zdravý dům - ZATEPLENÍ KONSTRUKCÍ, STÍNĚNÍ

Zateplení obvodového pláště slouží pro zlepšení mikroklimatu v interiéru, snížení možnosti kondenzace vodních par, a nadměrnému namáhání nosných konstrukcí teplotními výkyvy. Podstatným efektem zateplení jsou úspory tepla na vytápění a přehřívání místností v letním období. V závislosti na velikosti plochy obvodových stěn můžete dosáhnout 30–40% úspory tepla na spotřebě energie potřebné k vytápění.

2024-01-25 11:35:05 Více  

PORADÍME S VAŠIMI PLÁNY NA STAVBU ČI REKONSTRUKCI!

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat? Chcete konzultovat svůj záměr či projekt? Jeho financování? Dostupné dotace? Využijte naše bezplatné poradenství a zkušenosti nezávislých odborníků.

Poradenské centrum pasivních domů, HALA 2, stánek 2C04

2024-01-25 11:21:16 Více  

Energeticky úsporný a zdravý dům - OKNA A DVEŘE

Způsob osazení oken a dveří je stejně důležitý jako jejich kvalita. Okna a vnější dveře je proto vhodné osadit do tzv. předsazené montáže tak, aby nedocházelo k teplotní zátěži nosné konstrukce a vyšším ztrátám prostupem tepla. Takovéto řešení vede k nižší teplotní zátěži nosné konstrukce a ke snížení rizika kondenzace vodní par a růstu plísní.

2024-01-23 12:58:12 Více  předchozí následující
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva 2024

Facebook