FOR PASIV
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Aktuality


Energeticky úsporný a zdravý dům - OKNA A DVEŘE

Způsob osazení oken a dveří je stejně důležitý jako jejich kvalita. Okna a vnější dveře je proto vhodné osadit do tzv. předsazené montáže tak, aby nedocházelo k teplotní zátěži nosné konstrukce a vyšším ztrátám prostupem tepla. Takovéto řešení vede k nižší teplotní zátěži nosné konstrukce a ke snížení rizika kondenzace vodní par a růstu plísní.

2024-01-23 12:58:12 Více  

Nová plochá stropní větrací jednotka Zehnder ComfoAir Flex

Zehnder ComfoAir Flex

Nová podstropní větrací jednotka Zehnder ComfoAir Flex je vysoce výkonná větrací jednotka pro centrální řízené větrání speciálně vyvinutá pro komfortní větrání domů a bytů se stísněnými prostory nedostatečnými pro instalaci stacionárních větracích jednotek.

2024-01-22 12:36:16 Více  

Energeticky úsporný a zdravý dům - VYUŽITÍ ENERGIE ZE SLUNCE

Kromě aktivního využití sluneční energie jako jednoho z obnovitelných zdrojů (např. formou fotovoltaických panelů) můžeme sluneční záření využít i pasivně okny a dalšími prosklenými plochami. Z tohoto důvodu je nezbytné velkou pozornost věnovat promyšlenému návrhu domu, neboť využití sluneční energie je nejdůležitější součástí konceptu energeticky pasivního domu. V případě renovací je pak důležité, aby (pokud je to možné) byla upravena i velikosti či orientace některých oken.

2024-01-18 13:45:02 Více  

Energeticky úsporný a zdravý dům - VYTÁPĚNÍ

Asi téměř každý z nás má na jednotlivé místnosti v domě rozdílné požadavky - doba pobytu, denní i umělé osvětlení, tepelná pohoda, velikost větrání a odvod škodlivin apod.

Z pohledu teplené pohody, příjemného vnitřního prostředí a v konečném důsledku i úspory energie není potřebné vytápět celý dům stejně. Je vhodné se zamyslet nad dispozicemi domu a sdružením místností se stejnými/podobnými požadavky na užívání do stejné části půdorysu domu a přiřadit nejen správné vlastnosti obálky budovy, ale i technické systémy.

2024-01-16 15:12:59 Více  

Veletrhy FOR PASIV a FOR WOOD představí novinky oboru energeticky úsporného bydlení, dotací i dřevostaveb

Veletržní souběh FOR PASIV a FOR WOOD tradičně představí české veřejnosti nejvýznamnější firmy a jejich produkty v oblasti energeticky úsporného bydlení.

Navíc poradí, jak ušetřit za drahé energie, jak mohou pomoci dotace nebo jak si vybrat vhodnou firmu pro vybudování dřevostavby. 

2024-01-22 12:50:12 Více  

Schminka, česká kosmetika z veletrhu FOR BEAUTY, k zakoupení na shopex.cz

S radostí Vám představujeme českou kosmetickou značku Schminka, partnera z veletrhu FOR BEAUTY, kterou

2024-01-15 15:11:59 Více  

Zehnder rozšiřuje nabídku radiátorů o nový ikonický design Zehnder Tetris

Evropský lídr v oblasti designových radiátorů znovu spojil síly se světoznámou designerskou dvojicí King & Miranda a přichází se zcela novým ikonickým radiátorem.Novinka ze studiové kolekce Zehnder Studio Collection ztělesňuje spojení živelné síly přírody s kreativní síly architektury.

2024-01-22 12:31:03 Více  

Kalendář akcí pro rok 2024

Zapište si termíny našich akcí, kterých se chcete letos zúčastnit! Rozhodně je z čeho vybírat. Děkujeme vám za přízeň v minulém roce. Díky vám jsme největším a nejúspěšnějším moderním veletržním areálem v České republice. Kalendář akcí 2024 si můžete také stáhnout jako pdf soubor ZDE.

2024-01-05 10:27:42 Více  

Vybíráte moderní technologie, které vám zajistí komfortní obytné prostředí a dlouhodobě uspoří náklady na provoz?

Společnost Daikin je dodavatelem kvalitních  a úsporných tepelných čerpadel, klimatizací a ventilačních jednotek s rekuperací tepla pro maximální pohodlí vašeho domova.  S vývojem a neustálou inovací technologií tepelných čerpadel má Daikin zkušenost bezmála 100 let.  

2024-01-22 12:34:35 Více  

Jak chytře rekonstruovat s využitím dotace “Nepodceňte roli energetického hodnocení“

REKONSTRUKCE – trend dnešní doby

I stát se snaží prostřednictvím dotací motivovat zejména mladé rodiny k rekonstrukcím a ke snižování energetické náročnosti starších domů namísto výstavby nových rodinných domů. Aktuálně tak můžete využít dotačního programu NZÚ „Oprav dům po babičče“.

2024-01-08 13:24:45 Více  předchozí následující
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva 2024

Facebook